«Київгаз» завжди намагається максимально оперативно завершувати ремонтні роботи та здійснювати повторний пуск газу споживачам.

Втім, це можливо лише у випадках коли доставка газу є безпечною. Якщо ж у будинку виявлені порушення чинного законодавства в галузі газопостачання, до їх усунення «Київгаз» не має права відновлювати розподіл.

Використання газу в помешканні має бути безпечним! Це включає зокрема:

– задовільний стан внутрішньобудинкових мереж;

– коректну роботу димовентиляційних каналів (ДВК);

– відсутність порушень експлуатації газових приладів тощо.

Оператор ГРМ не має права проводити відновлення розподілу газу:

1. У випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку.

За газорозподільні мережі, які знаходяться зовні будинку, відповідає Оператор ГРМ. Проте внутрішні газові мережі – це зона відповідальності власника (балансоутримувача). Межа того, за яку частину газопроводу відповідає Оператор ГРМ, а за яку споживач (власник/балансоутримувач) – визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Для забезпечення належної експлуатації внутрішньобудинкових газових мереж укладається відповідний договір із суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

Тому для повторного пуску газу необхідні:

– акт розмежування балансової належності;

– договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання.

Яка процедура укладення договору на технічне обслуговування? Враховуючи неврегульованість цього питання, міська влада пропонує наступний алгоритм: мешканці багатоквартирного будинку шляхом голосування в межах будинкових зборів можуть уповноважити управителя, обслуговуючу організацію, уповноважену особу тощо укласти відповідний договір. Детальніше читайте за посиланням .

2. Якщо виявлена несправність у роботі димовентиляційних каналів та відсутній акт перевірки ДВК.

Димові та вентиляційні канали забезпечують відведення продуктів згоряння газу з приміщення. Якщо вони перекриті, забудовані чи не працюють коректно, виникаєте небезпека накопичення чадного газу в квартирі. Це небезпечно для здоров’я та життя людини.

Належний стан і коректна робота димових та вентиляційних каналів підтверджуються відповідним актом. Така перевірка повинна проводитися регулярно – не рідше, аніж раз на рік. Здійснювати її можуть ліцензовані організації, до яких звертається балансоутримувач.

Наголошуємо, «Київгаз» не надає послугу з перевірки та прочищення димовентканалів.

Детальніше про акт ДВК та перелік ліцензованих організацій читайте за посиланням .

3. За умови виявлення порушень правил експлуатації газових приладів.

Часто це стосується самовільного підключення газових приладів та пристроїв, з порушеннями чинного законодавства. Такі дії можуть загрожувати не лише мешканцям окремої квартири, але і їхнім сусідам. Відповідно, відновлення розподілу газу у такому разі є неможливим до усунення наявних порушень, що створюють потенційно небезпечну ситуацію.

Просимо з розумінням ставитися до роботи фахівців «Київгазу»: як тільки порушення за вашою адресою будуть усунені – розподіл відновиться. Дотримання правил газової безпеки – наш спільний обов’язок!

 

Контакт-центр (044) 495-04-04 (097) 495-11-04

Електронна пошта
Адреса для листування Київ, вул. Михайла Бойчука, 4Б